Nejlevnější digitální fotoaparáty

Digitální fotoaparáty zažily po svém uvedení neuvěřitelný boom a doslova revoluci ve fotografování. Možnost shlédnout snímek hned po vyfocení a vyvolání pouze povedených fotek byla do té doby nevídaným pokrokem. Hlavně rodinné kompakty ale dnes mají nečekané konkurenty v mobilních telefonech. Jejich integrované aparáty jsou čím dál kvalitnější a tak si spousta lidí k telefonu už další foťák nekupuje. To se netýká zrcadlovek a kompaktů s výměnným objektivem, které mobil nenahradí.

Pokud hledáte levný foťák, možná Vám přijde vhod přehled těch momentálně nejlevnějších v českých internetových obchodech. Ve výběru nejsou vysloveně dětské foťáky a také přístroje, které nabízí pouze jeden eshop.

Nejlevnější digitální fotoaparáty v 1. pololetí roku 2020:

  1. Agfa Compact DC 5200 – jednoduchý a velice tenký fotoaparát z nabídky známé značky. Fotografie umí pořídit v rozlišení až 21 MPix a k tomu nabídne osminásobný digitální zoom. Objednat jej můžete v daném období za cenu od 1188 korun.
  2. Rollei Sportsline 60 Plus – voděodolný kompakt se snímky v maximálním rozlišení až 8 MPix, nejenom pro letní dovolenou. Objednat se dá již za 1490 korun.
  3. Platinium W900 – voděodolný přístroj, který pracuje s rozlišením maximálně 5 MPix a dá se koupit za ceny od 1499 korun.
  4. EasyPix W1024 – 10 MPix odolný digitální kompakt, který Vám může patřit za cenu od 1537 korun.
  5. EasyPix W1400 – vodotěsný foťák, který umí pořídit snímky v rozlišení až 14 MPix

Nejlevnější digitální fotoaparáty